Wyposażenie pokoju maluszka

Obecnie na rynku mamy coraz więcej produktów kierowanych do najmłodszych i ich rodziców. W natłoku propozycji trudno się zdecydować, co jest naprawdę niezbędne do pokoju dziecka w pierwszych miesiącach jego życia. Podpowiadamy, bez jakich elementów się nie może zabraknąć w pokoju dla maluszka.

pokój dziecka

Na dobry sen

Wiemy, jak w życiu każdego z nas istotny jest sen, ma on jeszcze większe znaczenie u maluszka. Właśnie dlatego jednym z ważniejszych mebli dla dziecka jest łóżeczko, które powinno być nieco większe, by służyło jak najdłużej. Powinno mieć szczebelki chroniące przed wypadnięciem z łóżeczka oraz ochraniacz, by dziecko podczas snu nie uderzyło główką w szczebelki. Istotny jest również wybór wygodnego materaca, a także delikatnej i antyalergicznej pościeli. W sklepach znaleźć można przeróżne kocyki dla niemowląt, które przydadzą się nie tylko do przykrycia dziecka podczas snu, ale również podczas spacerów i dłuższych wycieczek.

Sprawdzone i niedrogie

Niezależnie od tego, czy młoda mama będzie karmiła piersią czy butelką, warto pomyśleć o wygodnym foteliku do karmienia. Nie obędzie się również bez przewijaka nakładanego na łóżeczko lub w formie komody. Kolejnym ważnym elementem jest wanienka, do której musimy dobrać stabilny stelaż dla zapewnienia bezpieczeństwa podczas kąpieli. Wybierając wszystkie mebelki do pokoju maluszka pamiętajmy o tym, by były sprawdzone i bezpieczne. Jednocześnie starajmy się nie przepłacać, bowiem większość rzeczy po kilku miesiącach będzie musiała być zastąpiona przez nowe, już dla większego dziecka.

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *