Jak dbać o swoje włosy?

Rozjaśniane, farbowane, kręcone, proste, wszystkie włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji każdego dnia, niezależnie od pory roku. Każdy ma inne włosy, które wymagają innego podejścia, jednakże każdy powinien się trzymać kilku, sztywnych norm, bez względu jakie włosy posiada.

Zacznijmy od mycia naszych włosów, ponieważ na włosach w ciągu dnia osadza się nie tylko nasze naturalne sebum ale również kosmetyki, zanieczyszczenia, powinniśmy przede wszystkim przed umyciem włosów dokładnie je rozczesać. Później dokładnie myjemy je szamponem, który przede wszystkim powinien je  dobrze oczyszczać. Nie jest tutaj istotny zapach, czy też jakieś dokładniejsze właściwości – ma mieć dobry skład i dobrze oczyszczać.
Dopiero później odżywka dobrana odpowiednio pod nasze włosy, powinna  zająć się ich „regeneracją”. Nakładamy ją na długość i końce włosów,  nigdy nie na skalp. Dodatkowo warto przynajmniej raz w tygodniu nakładać dobrze dobrane maski, bądź też zastosować siemię lniane, albo olejowanie.

Bardzo ważne jest także, aby dbać o włosy odpowiednio zarówno zimą, jak i latem, przede wszystkim dlatego, że podczas każdej pory roku wymagają one innej pielęgnacji. Bardzo wiele czynników wpływa na ich kondycje zarówno słońce, jak i minusowe stopnie. Nie musimy wspominać również o noszeniu czapek, które dodatkowo elektryzują nadmiernie nasze włosy.
Warto także pamiętać, aby nie przesadzić z ilością kosmetyków, nakładając odżywkę, maskę, serum i do tego lakier na pewno niepotrzebnie je obciążymy, a nie jest to dla nich dobre.

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *